Hopp til innhold

Video: Werther av Massenet

Se liveopptak av Werther i Grieghallen, med et stjernelag solister og Bergen Filharmoniske Orkester under ledelse av Frédéric Chaslin. Ny produksjon av Bergen Nasjonale Opera, med regi og design av Antony McDonald.

"Ren nytelse" - Klassisk Musikk
"Anbefales på det varmeste" - BA
"En elegant, flytende tolkning" - BT

Opptak fra 22. mars 2019

Siste nyheter

Rigging Pelleas og Melisande foto Åsmund Færavaag 3

Nå rigges kulissene!

Det nærmer seg premiere på Pelléas og Mélisande, og ennå er det mange detaljer som skal på plass!

Maurice Maeterlinck

Genierklært nobelprisvinner

Maurice Maeterlinck ble tildelt Nobelprisen i litteratur i 1892 . Han var en av samtidens viktigste forfattere, og Pelléas og Mélisande er det mest kjente teaterstykket han skrev.

Eivind Gullberg Jensen

En opera du blir forført av

- Jeg satt bare med øynene igjen og lyttet til den uendelig vakre musikken, forteller Eivind Gullberg Jensen om Pelléas og Mélisande.

Julien Behr og Sofia Nesje Enger 1

Ble operastjerne ved en tilfeldighet

Den franske tenoren Julien Behr har de siste 15 årene opptrådt i ledende roller på operahus både i Asia, Nord-Amerika og Europa. Men det var egentlig advokat han ønsket å bli.

Eivind Gullberg Jensen 151025 2

Starten av operaløftet?

Bergen Nasjonale Opera fekk i dag ei varig auke i driftstilskot på 1,5 MNOK frå Kulturdepartementet.