Hopp til innhold

Avlyst: La clemenza di Tito (2020)

På bakgrunn av utviklingen av korona-pandemien har Bergen Nasjonale Opera og Musikkselskapet Harmonien besluttet å avlyse operaen La clemenza di Tito med premiere 21. mars.

Smittesituasjonen har utviklet seg raskt, og vi har alle et ansvar for å gjøre alt vi kan for å forebygge videre spredning.

Vi har hatt 120 medvirkende som har jobbet hardt hver dag i mange uker for å fremføre denne Mozart operaen for vårt publikum i Bergen og vi er virkelig lei oss for å måtte avlyse. Vi håper å kunne fremføre operaen ved en senere anledning.

- Det er hjerteskjærende å måtte avlyse denne flotte produksjon som involverer så mange dyktige og engasjerte artister. Men ansvaret for å forebygge denne krisen hviler på oss alle, sier operasjef Mary Miller i Bergen Nasjonale Opera og Bernt Bauge, administrerende direktør i Musikkselskapet Harmonien.

HAR DU KJØPT BILLETT?
Billetter blir automatisk refundert til din konto. Vi har fått beskjed fra vår leverandør at grunnet stor pågang og mange avlyste arrangementer, vil dette ta 6-8 uker. Håper på forståelse for dette.

Vi sender ut en oppdatering via nyhetsbrev så snart vi får bekreftet at refusjonen har blitt gjennomført.

Vi ønsker å takke alle i publikum og støttespillere for all forståelse og støtte.

Pass på dere selv i mellomtiden, og hjelp til med å beskytte de sårbare i samfunnet ved å følge rådene fra Folkehelseinstituttet.

Vi håper å kunne ønske dere velkommen tilbake på opera snart!

Siste nyheter

Rigging Pelleas og Melisande foto Åsmund Færavaag 3

Nå rigges kulissene!

Det nærmer seg premiere på Pelléas og Mélisande, og ennå er det mange detaljer som skal på plass!

Maurice Maeterlinck

Genierklært nobelprisvinner

Maurice Maeterlinck ble tildelt Nobelprisen i litteratur i 1892 . Han var en av samtidens viktigste forfattere, og Pelléas og Mélisande er det mest kjente teaterstykket han skrev.

Eivind Gullberg Jensen

En opera du blir forført av

- Jeg satt bare med øynene igjen og lyttet til den uendelig vakre musikken, forteller Eivind Gullberg Jensen om Pelléas og Mélisande.

Julien Behr og Sofia Nesje Enger 1

Ble operastjerne ved en tilfeldighet

Den franske tenoren Julien Behr har de siste 15 årene opptrådt i ledende roller på operahus både i Asia, Nord-Amerika og Europa. Men det var egentlig advokat han ønsket å bli.

Eivind Gullberg Jensen 151025 2

Starten av operaløftet?

Bergen Nasjonale Opera fekk i dag ei varig auke i driftstilskot på 1,5 MNOK frå Kulturdepartementet.