Hopp til innhold

PÅTROPPENDE OPERASJEF DOMMER I NRK-PROGRAMMET MAESTRO 2020

Eivind Gullberg Jensen tiltrer stillingen som operasjef i Bergen Nasjonale Opera i januar 2021. Denne våren kan du se han som en av dommerne i NRK-programmet Maestro 2020.

Gullberg Jensen har allerede begynt å planlegge sin første sesong i Bergen (2021), og allerede nå kan du bli bedre kjent med den påtroppende operasjefen, når han deltar i NRK-programmet Maestro 2020 som en av dommerne. Kjendisene som skal lære seg å dirigere et orkester på noen få uker er Vidar Magnussen, Admiral P, Helén Vikstvedt, Adam Schjølberg, Herman Dahl, Anne Marie Ottesen, Silya Nymoen og Faten Mahdi Al-Hussaini.

- Eg synes det er kjekt å kunna bidra i eit underhaldningsprogram som omhandlar yrket mitt, og som indirekte promoterer klassisk musikk i beste sendetid. Eg gler meg sjølvsagt ekstra mykje til programmet som har opera som tema, sier Gullberg Jensen.

Første episode i Maestro 2020 blir sendt direkte søndag 5. januar kl. 20:15 på NRK1 og NRK TV.

Siste nyheter

DGE 1500x1000 Respect office

Gavekort

Gi et gavekort fylt med store opplevelser til en du er glad i!

Rigging Pelleas og Melisande foto Åsmund Færavaag 3

Nå rigges kulissene!

Det nærmer seg premiere på Pelléas og Mélisande, og ennå er det mange detaljer som skal på plass!

Maurice Maeterlinck

Genierklært nobelprisvinner

Maurice Maeterlinck ble tildelt Nobelprisen i litteratur i 1892 . Han var en av samtidens viktigste forfattere, og Pelléas og Mélisande er det mest kjente teaterstykket han skrev.

Eivind Gullberg Jensen

En opera du blir forført av

- Jeg satt bare med øynene igjen og lyttet til den uendelig vakre musikken, forteller Eivind Gullberg Jensen om Pelléas og Mélisande.